Harry Potter zachraňuje Zem pred Bohom a jeho rozmarmi

Krátke 20 minútové seriály sa tešia veľkej obľube. Stačí sa pozrieť na úspech HIMYM, Big Bang Theory či Priateľov. No Posledných pár rokov ich tak veľa nevzniklo. Teda vzniklo, ale nestoja za veľa. Ak aj ty stále dookola pozeráš len tých pár vyvolených sitcomov, mám pre teba tip, ktorý musíš opáčiť. Miracle Workers (alebo český variant Nebe s.r.o). Tento skvost v sebe zahŕňa dva klenoty: Daniela aRadcliffa a Steve Buscemiho.

Boh v podaní Stevea Buscemiho je také prerastené decko a už ho omrzel jeho projekt zvaný Zem. Rozhodne sa ju teda zničiť. Boh sa celé dni nudí, vymýšľa naozaj absurdne hlúposti, Zem ho už moc nezaujíma a všetko riadia „anjeli“. Dvaja konkrétni anjeli, pričom jedného hrá Daniel Radcliffe, nie sú nadšení z Božieho rozhodnutia a tak s ním uzatvoria stávku. Na jej splnenie majú 2 týždne, inač Zem zanikne.

Daniel Radcliff toho preskákal viac ako dosť od čias Harryho Pottera. Väčšina očakávala, že sa presadí len ťažko v dalších filmoch (pozrite sa na Rona, ktorý sa už prakticky nikde poriadne neukazuje). Daniel sa najprv ukázal v horore Woman In Black, či Horns. Najviac prekvapil v bizarnej úlohe mŕtveho vo filme Swiss Army Man. Svojim komedialnym a hereckým talentom (boli časy, keď sa pochybovalo, či vôbec existuje) dokázal z podpriemeru vytiahnuť aj snímku Now You See Me 2.

Nezabúdajme, že za tých pár rokov stihol hrať aj v kope blbých filmov. Dôležitejšie je, že v Miracle Workers narazil na jednu zo svojich najlepších rolí. Zakríknutého anjela Craiga, ktorý robí na oddelení drobných zázrakov. Dosť piplavá robota. Táto postava pripomína Waltera Mittyho z filmu The Secret Life Of Walter Mitty. Na Craigové oddelenie pribudne nová anjelská posila Eliza. Presný opak Craiga. Úplne presný nie, ale rozhodne je oveľa akčnejšia. No a táto nesúroda dvojica sa pokúsi zachrániť Zem.

No a potom je tu Steve Buscemi. Pre mnohých herecký Boh, si v Miracle Workers zahral Boha skutočného. Buscemi je Boh malých rolí a to sa potvrdzuje aj v novinke. Aj keď táto rola nie je až tak malá. Ak sa vám Buscemi páčil v Big Lebowskom či Armagedone, získa si vás aj tu.

Okrem hereckých kvalít vyniká tento seriál aj kvalitami výtvarnými, alebo lepšie povedané kreatívnymi. Hovorí vám niečo meno Michael Gondry? Režisér veľmi kreatívneho, zaujímavého a aj vtipného snímku Náuka o Snoch? Práve tento film, alebo aj iné Gondryho snímky inšpirovali aj Miracle Workers. Určite je vo filme mnoho počítačových efektov no väčšina vecí je tu spravených „na kolene“ čo umožňuje naplno upustiť uzdu kreativite. Niekedy to môže vyzerať trápne alebo smiešne, ale rozhodne to neplatí pre novinku Miracle Workers.

A čo sa dá novému seriálovému počinu vytknúť? Len jedna jediná vec. Táto séria má len 7 častí. Je vysoká pravdepodobnosť, že seriál bude pokračovať aj druhou sériou. Chvalabohu.

V prípade upršaného večera, kedy budete chcieť byť zalezení pod dekou a oddýchnuť si pri niečom vtipnom a kvalitnom, Miracle Workers je jasná voľba. Za niečo vyše dvoch hodín zvládnete aj celú sériu. Hodnotenie? Aj keď pre niekoho možno nebude seriál až tak vtipný, to že srší kreativitou mu neuprie nikto. Mne ulahodil tak, že nemôžem hodnotiť inak ako 9/10.

0 comments