Potrebuješ zlepšiť náladu? Skús môj feel good playlist!

Už je tomu nejaký ten piatok, čo som pre vás prichystal zoznam piesní do nepohody. Je pravda, že každý deň nie je nedeľa, ale tento krát som sa rozhodol urobiť pre vás playlist plný songov z opačného spektra – a teda do pohody. Nájdete tu niečo nové, viacmenej najnovšie a aj niečo staršie, viac menej najstaršie. A nezabudol som ani na niečo slovenské! Predsa aj u nás sa sem tam vynorí niečo dobré. Tak poďme na to!

Weezer – Island in the Sun

Slnko, príroda, zvieratká. Proste pohoda ako sa patrí. Trochu gýč, ale tá pesnička!!  Weezer síce tu u nás nie je moc známi, ale v Amerike sú veľmi populárni a keď si pustíte túto ich pieseň, hádam aj pochopíte prečo.

Bastille – Good Grief

Tomuto zoskupeniu sa už podarilo dostať aj do našich slovenských rádií, takže ho nejdem nijak predstavovať. Špeciálne Good Grief sa posledný rok ozývalo z rádií najčastejšie a aj keď v nich často krát moc kvalitnej hudby nenájdete, pre túto pieseň to určite neplatí.

Gorillaz – Feel Good Inc.

Čo by to bol za zoznam s hudbou na dobrú náladu, ak by sa v ňom nevyskytla táto hitovica od Gorillaz? Kreslená štvorica, ktorej vdýchol život Damon Albarn z Blur. Má síce taký temnejší nádych, ale aj tak si ju púšťam vždy keď mám chuť na niečo pohodové.

Peter, Bjorn And John – Young Folks

myslím, že toto je presne ten prípad pesničky, ktorú nikto nepozná ani podľa názvu a ani podľa interpreta, ale stačí počuť 5 sekúnd z melódie a hneď je každému jasné, že ju počul už milión krát.

Bill Withers – Lovely Day

Stará černošská záležitosť. Veľmi príjemná a veľmi populárna v hollywoodskych filmoch. Pravdepodobne má za sebou aj mrte cover verzií. Pustite si ju ráno na ceste do práce a určite vám naladí dobrú náladu.

George Michael – Freedom

Za tento výber by ma hádam pochválil aj Wade Wilson aka Deadpool. Ak predchádzajúcu pieseň ste si mali pustiť po ceste do práce, tak túto odporúčam na ceste z práce! Prípadne ak ste dali výpoveď v práci, ktorá vás ničila, tak Freedom sadne ako uliata!

Sixpence None The Richer – Kiss Me

Klasika z môjho „mládi“ a verím, že aj vášho! Tento krát trochu romantickejší podtón, ale kedy inokedy si pustiť nejaký feel good song, než keď sme zamilovaní však? Na tie depresívne songy bude kopu času neskôr.

Ben Howard – Keep Your Head Up

Tento interpret je známy skôr pre piesne s hlbšími myšlienkami a o čosi smutnejšou náladou, no nikdy neskĺzne do nejakej depky. Ani táto pieseň nemusí pôsobiť ako 100% feel good materiál, no miesto si v tomto liste zaslúži. Je ľahké pustiť si depresívnu hudbu keď nám je ťažko, no táto pieseň by vás z tej depky mohla dostať!

The 1975 – The Sound

Tak mali sme tu piesne na rôzne životné udalosti, či denné rutiny, takže kde si najlepšie pustiť The Sound od cool kapely The 1975? No predsa na ceste na party! Po pravde tu odporúčam pustiť si ktorýkoľvek ich album. Nie je ich zatiaľ tak veľa na výber. Len dva.

Le Payaco – Dobrý Večer Priatelia

Nezabúdam ani na svoju rodnú zem a dám vám do pozornosti aj niečo Slovenské. Vlastne aj tak to všetci dobre poznáte. Dobrý večer priatelia, vybehni me na polia…Kto by si to aspoň raz v živote nezaspieval?

 

0 comments