The Office: Nie v každej kancelárii musí byť nuda!

Sitkomy sú tu s nami už od nášho detstva. Keď sme boli mladší (rozumej – asi tak na základnej škole), hltali sme každý deň o 19:30 na markíze nejaký ten seriál. Alf, Krok za krokom alebo Priatelia. Všetko sú to už dnes legendy. O pár rokov neskôr prišli ďalšie pecky ako The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, alebo na Slovensku obzvlášť populárny seriál Dva a pol Chlapa.

Sú seriály, ktoré sa k nám na Slovensko nikdy nedostali. Zväčša to malo aj svoje opodstatnenie. Sú však prípady, kedy je veľkou škodou, že sa k nám nejaký ten kúsok neprebojoval. V dnešnej dobe internetu už tento problém opadol, avšak väčšina z nás len horko-ťažko siahne po niečom novom, radšej si po 10 krát pozrie Frasiera, alebo Priateľov.

Preto by som vás týmto blogom rád nasmeroval na jeden vskutku zaujímavý a nesmierne vtipný seriál. The Office. Treba upozorniť, že existujú dve verzia. Pôvodná britská a potom ešte americká verzia. Lebo ak je niečo úspešné, musia si američania predsa natočiť svoju vlastnú verziu. Asi to bude prekvapivé, ale ja vás chcem nasmerovať práve na tú americkú. Lebo toto je presne ten prípad, kedy je remake lepší ako originál!

Jasným dôkazom je minimálne to, že kým britská verzia to dotiahla len na 3 série, tá americká až na neuveriteľných 9 sérií. A treba povedať, že kvalita klesá len minimálne.

A o čom to celé je? Jedná sa o fiktívny dokument, kde sledujeme životy zamestnancov jednej z pobočiek firmy, ktorá sa zaoberá predajom papiera. Trošku nuda? Len na prvý pohľad. Narozdiel od iných komediálnych seriálov, kde vystupuje len cca 6 hlavných postáv (Pratelia, How i met yout mother). Tu ich je dva krát toľko. A ak vydržíte, zamilujete si skoro každú jednu z nich.

Na čele firmy je Michael Scott v podaní Steve Carella. Doteraz mi bol tento herec viacmenej ukradnutý, ale po vzhliadnutí The Office, môžem s istotou povedať, že ide o jedného z najlepších komikov za posledných 15 rokov. Michael Scott je 10 ročné dieťa v tele dospeláka. Jeho hláška „Thats what she said“ už vo svete zľudovela. Zo začiatku pôsobí ako ten najväčší kretén pod slnkom, no po čase si tú jeho detskú blbosť doslova zamilujete.

Ďalej tu máme Dwighta Schruta. Ďalší kretén na pohľadanie. Týpek má nemeckých predkov a zároveň pochádza z rodiny Amišov. Jeho jediným cieľom je byť najlepší. Vo všetkom. Podpáliť kanceláriu len preto, aby ste dali príučku svojim kolegom, ktorí nepočúvali vašu prezentáciu „ako sa správať, keď vypukne požiar“? Pre Dwighta žiaden problém. Navyše nenávidí svojho kolegu Jima Halperta, ktorý si z neho na dennej báze robí prdel. Toľko inšpiratívnych prankov v žiadnom inom seriály nenájdete.

Keď už spomíname Jima. Najväčší pohoďák vo firme, ktorý väčšinu času v práci zabije prípravou prankov, alebo v družnom rozhovore s recepčnou. A nemožno zabudnúť na jeho účes. Jeden z najtrápnejších ever. Horší už má asi len Dwight Schrute. A ak ste videli horor Tiché miesto, ktorý pred nedávnom valcoval kiná, tak práve herec stvárňujúci Jima Halperta, si v ňom nie len zahral, ale ho aj celý zrežíroval!

Tých postáv je v The Office samozrejme viac, ale nechcem vás úplne pripraviť o zábavu a prekvapenie. To čo však ešte musím spomenúť je emočná sila tohto seriálu.

Neviem ako vy, ale ja som doslova „prespal“ všetky časti priateľov, kde bola nejaká veľká svadba. Prípadne skoro celá posledná séria, bola úkrutná nuda a stŕmy pád nadol, lebo sa tam riešili veeeľmi dôležité veci, ktoré už mali ďaleko od zábavy. A prekvapivo práve v týchto momentoch je seriál The Office najsilenší.

Za prvé, má pravdepodobne jednu z najsilnejších romantických liniek, aké uzreli svetlo sveta v seriálovom svete. Vážne ma nenapadá žiadna iná romantická dvojica, ktorá by mohla tromfnúť Jima a recepčnú Pam. Snáď len Charlie Harper a jeho fľaška.

No a za ďalšie, a to teraz vážne netrepem, lebo to tvrdí aj rebríček najlepších filmových/seriálových svadieb – tú úplne najlepšiu nájdete práve tu. Dokonalé spojenie romantiky a humoru.

Ak ste práve dopozerali nejaký ten seriál a neviete do čoho sa pustiť teraz, lepšieho, 20 minút dlhého spoločník nenájdete. A nevzdajte to po prvej epizóde, ako som to skoro spravil ja! Po nej sa vám hlavou preženie: „Čo za kravinu som to práve videl?!?“ A po druhej epizóde? „Bože to je kravina, ale chcem to vidieť až do konca!“

0 comments